2023. január 19-én a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karán találkoztak az ArchEnerg Klaszter és a Kanadai Nagykövetség szakértői. A megbeszélés célja az volt, hogy eszmecserét tartsanak a fenntarthatóság kihívásairól és jelentőségéről a jövőben.
Az ArchEng Klaszter 2007 óta működik, azzal a céllal, hogy egy olyan megújuló energiaforrásokon és energiatudatosságon alapuló gazdasági-társadalmi modell kialakítását segítse elő, amely mind a zöld ágazatokban tevékenykedő vállalatokat, mind pedig a társadalom egészét előrébb vinné egy fenntarthatóbb jövő felé. A klaszter kapcsolati hálót teremt különböző iparágak szereplői között, valamint hozzájárul a keresletgeneráláshoz, az infrastruktúrafejlesztéshez és a piacteremtéshez. Az SZTE 10 éve tagja a klaszternek, ezáltal az utóbbi években már számos hasonló esemény született meg együttműködésük eredményeként.
A szemináriumon öt szakértő előadását hallhattuk, köztük a Future-Now Vezető Partnere, Személyi László gondolatait is, aki a „Digitális platformok nemzetközi csapatok hatékony működtetéséhez” című prezentációjával zárta az eseményt. A program célja a lakossági szemléletformálás, gondolatébresztés volt a megújuló energiák és az energiahatékonyság témájában. A szakmai előadások során olyan szakértőket hallhattunk, mint Prof. Dr. Bíró István, a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának dékánja; Francis Uy, kanadai kereskedelmi attasé; Dr. Matuz János, MFOI Magyar Fejlesztésösztönző Iroda projektmenedzsere és Szügyi György villamos mérnök, közgazdász, az ArchEnerg Klaszter alelnöke.
Az ArchEnerg Klaszter és a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara az idei év februárjától már elérhető szakkal, a térségi energetikai szakmérnök képzéssel szeretnének hozzájárulni a jövő szakembereinek energiahatékonysági és környezetbarát attitűdjéhez.