Az utóbbi másfél évben koronavírus-járvány hatására az események többsége az online térben valósult meg.
Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy azáltal, hogy a résztvevők nem utaztak el az adott események helyszíneire, hanem otthonukból csatlakoztak a programhoz, mennyi kibocsátott szén-dioxidtól kíméltük meg a környezetet? Erre a kérdésre keresi a választ a Budapesti Gazdasági Egyetem és a Future-Now által kifejlesztett kalkulátor.
De mi is az ökológiai lábnyom? Egy érték, amely megmutatja, milyen mértékben használjuk fel, illetve használjuk túl Földünk környezeti javait, tartalékait. Ebből kiindulva kalkulátorunk célja, hogy egy leegyszerűsített, kevesebb adatot feldolgozó, az ökológiai lábnyom egy kiválasztott komponensével foglalkozó karbonlábnyom számításon keresztül mérje az utazások meg nem valósulásából adódó CO2 megtakarítást az online események kapcsán. A felmérést a regisztrációs folyamatba építettük be, amelyben a résztvevők rögzíthetik, hogy honnan és milyen közlekedési eszközzel érkeztek volna az esemény feltételezett helyszínére. A kapott adat érdekességként szolgál a partnercégek számára.
A közelmúltban megrendezett eseményeink közül többek között végeztünk karbonlábnyom kalkulációt a Women in Business konferencián is. Ezen az eseményen a résztvevők összesen 6913 kg-nyi szén-dioxidot takarítottak meg azzal, hogy nem utaztak el a konferenciára, hanem az online térben hallgatták meg azt. Ez az érték 841000 okostelefon feltöltésével, valamint 28000 km alatt elért átlagautónyi kibocsátással egyenlő.